Szeroki tor do stacji Gorzyczki - Věřňovice

Szeroki tor do stacji Gorzyczki - Věřňovice

Na spotkanie, które odbyło się wczoraj (26 października 2016 r) na zaproszenie Komitetu Rozwoju Zagłębia w Starostwie Powiatowym w Będzinie (gospodarz uroczystości) przybyli goście z bliższego i dalszego sąsiedztwa, a nawet z drugiego końca Polski. Przedstawiciele samorządów, biznesu i klastrów.

Gościem specjalnym był firma  China National Technical Import & Export Corporation (CNTIC), którą reprezentowali Jiang Junhua – wiceprezydent zarzadu, Zhao Yu – generalny menadżer CNTIC oraz Ji Yun i Zhang Dianying.

 Będzińskie spotkania było  jednym z kolejnych jakie przedstawiciele CNTIC odbywają z partnerami Polskimi w sprawie realizacji projektu Polska 3.0 w naszym kraju. Tym razem dotyczyło budowy szerokiego toru ze Sławkowa do Gorzyc (stąd obecności na spotkaniu przedstawicieli samorządów powiatu wodzisławskiego i Jastrzębia Zdroju) raz stworzenia największego w tej części Europy Centrum Logistycznego Gorzyczki – Věřňovice, z udziałem Republiki Czeskiej.

Projekt Polska 3.0 w sferze koncepcyjnej jest skończony. Aby został zrealizowany musi zyskać aprobatę instytucji państwowych, organów samorządowych oraz partnerów gotowych do współfinansowania projektu.

Wkrótce następne spotkania z partnerami krajowymi i zagranicznymi…