O Polsce 3.0 w Będzinie

 

O Polsce 3.0 w Będzinie

W dniu 26 października 2016 r. na zaproszenie Komitetu Rozwoju Zagłębia w Starostwie Powiatowym w Będzinie  gościć będą przedstawiciele China National Technical Import & Export Corporation (CNTIC).

Gospodarzem spotkania jest Starostwo Powiatowe w Będzienie

Główny cel spotkania

Celem głównym przyjazdu partnerów z Chin będą rozmowy o realizacji projektu Polska 3.0, między innymi w zakresie budowy Centrum Logistycznego Gorzyczki i budowa szerokiego toru ze Sławkowa do Gorzyczek oraz innych elementów Projektu Polska 3.0.

Koordynatorem wizyty w Polsce CNIiC jest Instytut Wspierania Przedsiębiorczości.

 Firma China National Technical Import & Export Corporation (CNTIC)  jest dużym przedsiębiorstwem państwowym, którego podstawową działalnością jest sprzedaż technologii, wykonawstwo projektów i zarządzanie projektami zintegrowanych usług.

Główny przedmiot działalności CNTIC obejmuje import i eksport kluczowych technologii i kompletnych instalacji, kontraktowanie projektów krajowych i zagranicznych
( m.in.: w formule EPC, BOT) oraz zarządzanie projektami, sprzedaż, udział w przetargach, doradztwo handlowe i techniczne, inwestycje i finansowanie w kraju i za granicą, itd.

CNTIC jest ekspertem w dziedzinie marketingu, integracji biznesu, zarządzania projektami, inżynierii inwestycji, finansowania i inżynierii projektu.

CNTIC znalazł się 125 miejscu na liście największych światowych wykonawców technicznych opublikowanej przez American Engineering News Record (ENR).

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele samorządów, biznesu oraz firm i instytucji współdziałających z projektem Polska 3.0

Czym jest Polska 3.0?

Jest programem zintegrowanych działań, mających na celu połączenie polskich rzek, autostrad i kolei w jedną płaszczyznę transportu multimodalnego oraz budowę największego w Europie Ponadnarodowego Centrum Logistycznego w Gorzyczkach.

Głównym założeniem projektu jest przywrócenie żeglowności polskich rzek, począwszy od rzeki Odry, budowa połączenia Dunaj – Odra – Łaba, wpisującego się w Środkowoeuropejski Korytarz Transportowy CETC–ROUTE 65, budowa Ponadnarodowego Centrum Logistycznego Gorzyczki – Věřňovice (jedyna w Europie lokalizacja, gdzie będą łączyć się drogi m. in autostrady A1, kolei szerokiego toru z Dalekiego Wschodu, drogi rzecznej (portu rzecznego) i dogodnego połączenia poprzez autostradę z największym portem lotniczym Cargo Pyrzowice-Katowicee. Dodatkowymi założeniami projektu jest doprowadzenie do żeglowności innych rzek w Polsce – budowa kanału Śląskiego, rewitalizacja drogi wodnej Górnej Wisły, budowa stopnia wodnego Niepołomice, przebudowa Noteci do klasy IV, rewitalizacja szlaku wodnego E-40 (od Brześcia do Wisły), użeglownienie Warty.