Nowa Inicjatywa Komitetu Rozwoju Zagłębia

Konkurs Menadżer Innowacji 2015 rozstrzygnięty!

 

31 marca 2016 roku w zabytkowej kopalni Guido odbyła się organizowana przez Komitet Rozwoju Zagłębia wraz z partnerami Gala finalizująca pierwszą edycję Menadżera Innowacji.  W pięknie przygotowanej sali ponad 300 metrów pod ziemią pojawił się komplet gości, których przywitał Michał Fiuk prowadzący uroczystość oraz świetny duet skrzypcowy Give Me Sound - Oskar Radwański i Łukasz Szendzina.

Na Galę przybyli goście nie tylko z Polski, ale z Czech, z Węgier oraz z innych krajów Europy. Ponieważ uroczystość była preludium zaczynającego się nazajutrz w Dąbrowie Górniczej II Światowego Kongresu Klastrów przybyli także eksperci z innych części świata.

Gospodarzem Gali była Prezydent Zabrza p. Małgorzata Mańka-Szulik.

Gale rozpoczęło wystąpienie Bogdana Węgrzynka, współorganizatora konkursu, prezesa Ogólnopolskiego Klastra Przedsiębiorstw Innowacyjnych, który jest inicjatorem i twórcą Światowych Kongresów Klastrów. B. Węgrzynek jest także wiceprezesem zarządu Komitetu Rozwoju Zagłębia.

 

Po raz pierwszy w historii konkursu  (który jest nową formułą, ale i kontynuacją dotychczasowych piętnastu edycji „Menadżera Zagłębia” ) został przyznany tytuł Lidera Przedsiębiorczości i Innowacji 2015, który otrzymał Zygmunt Berdychowski,

za wzorową organizację przez 25 lat Forum Ekonomicznego w Krynicy, najważniejszej konferencji gospodarczej w Europie Środkowej.

 

W I edycji „Menadżera Innowacji 2015” laureatami zostali:

Andrzej Malinowski, w kategorii: przedsiębiorstwa średnie, Prezes Zarządu – Dyrektor Generalny, Spółki z o.o. DĄBROWSKIE WODOCIĄGI z Dąbrowy Górniczej za wdrażanie przedsięwzięć inwestycyjnych i innowacyjne zarządzanie przedsiębiorstwem.  Warto zaznaczyć, że p. Malinowski jest nie tylko pierwszym Laureatem Menadżera Innowacji, ale także pierwszym Menadżerem Zagłębia, a tytuł otrzymał w roku 2000.

Łukasz Porzuczek, w kategorii: przedsiębiorstwa małe, właścicielowi firmy PROTON - ARCHEO,  za  innowacyjne przedsięwzięcia lokalizowania oraz oczyszczania terenów lądowych i wodnych z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych.

Anna Kaczmarek i Tomasz Leśniak, wiceprezesi Polskiego Innowacyjnego Klastra Medycznego PIKMED w kategorii: klastry, za stworzenie Centrum Kompetencyjnego Polinnovation, tworzącego usługi i produkty: 2be inwestor; 2be startup oraz promującego markę polskich innowacyjnych klastrów  w świecie.

Angelika Jarosławska, Koordynator Projektu POLSKA 3.0, kategoria: klastry, za zarządzenie największym projektem klastrowym w Europie Polska 3.0.

 

Podczas Gali odbył się także finał VI Międzynarodowej Nagrody im. Kazimierza Wielkiego, która została ustanowiona przez  Komitet Rozwoju Zagłębia z okazji 650-lecia Będzina. Nagroda przyznawana jest wybitnym osobistościom za inspirowanie i promowanie międzynarodowej współpracy gospodarczej i politycznej. Współorganizatorem I Nagrody był ówczesny Prezydent Będzina – Radosław Baran, obecnie Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego. R. Baranowi - który wręczał wraz  z współorganizatorami VI Nagrody zdobywcom „Kazimierza”( jak skrótowo nazywana jest Nagroda) statuetki - towarzyszyli : Starosta Będziński – Arkadiusz Watoła oraz członek Zarządu Powiatu Będzińskiego – Marek Mrozowski.

Trzy nagrody w VI edycji Międzynarodowej Nagrody im. Kazimierza Wielkiego otrzymali:

PETR FORMAN, Doradca Prezydenta Czech. Współorganizatorem nagrody był wójt gminy Bobrowniki – Arkadiusz Ziemba, który wręczał Nagrodę.

dr Anna Wisniewski, Konsul Generalny Węgier w Krakowie. Współorganizatorem nagrody był prezes zarządu  Banku Spółdzielczego w Będzinie – Ryszard Olszewski, który wręczał Nagrodę.

Prof. Mikolaj Gysiatynskiy, Profesor Uniwersytetu Państwowej Służby Podatkowej Ukrainy. Współorganizatorką Nagrody była prezydent Jastrzębia Zdroju – Anna Hetman, która wręczała Nagrodę.

 

Statuetki i dyplomy, w oczekiwaniu na laureatów....

 

W oczekiwaniu na rozpoczęcie...

W pierwszym rzędzie: Arkadiusz Ziemba - Wójt Gminy Bobrowniki, Małgorzata mańka - Szulik - Prezydent Zabrza, Anna Hetman - Prezydent Jastrzębia - Zdroju,
w drugim od lewej: Andrzej Malinowski - Dyrektor Generalny Spółki Z.O.O. Dąbrowskie Wodociągi z Dąbrowy Górniczej

Wśród gości: Radosław Baran - Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego, Arkadiusz Watoła - Starosta Będziński, Edward Szlęk - Wiceprezes Komitetu Rozwoju Zagłębia, (w drugim rzędzie) Ryszard Olszewski - Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Będzinie 

 

Relacja w aktualnościach TVP Katowice 31.03.2016r:

http://katowice.tvp.pl/24679970/31032016-godz-2145