1% dla Komitetu Rozwoju Zagłębia

Szanowni Państwo!

Nasze Stowarzyszenie rozpoczęło 16 rok swojej działalności. Wiem, że osobom które współtworzyły nasze środowisko czy współdziałają z nami od lat nie trzeba przybliżać wspólnej historii, do której należą m.in. tak prestiżowe inicjatywy jak Menadżer Zagłębia, Międzynarodowa Nagroda im. Kazimierza Wielkiego, konferencje i eurokonferencje czy skuteczny udział w wyborach samorządowych.

W 2014 roku zainicjowaliśmy powołanie  Polskiego Klastera dla Innowacji i Środowiska  - Polish Cluster for Innovations and Environment (PCIE), zostając  jego koordynatorem.

Obecnie wspólnie z klastrami z całego kraju realizujemy projekt Polska 3.0, którym jest program zintegrowanych działań mających na celu połączenia polskich rzek, autostrad i kolei  w jedną płaszczyznę transportu multimodalnego. Jesteśmy także, podobnie jak w ubiegłym roku współorganizatorem Światowego Kongresu Klastrów, który odbędzie się 31 marca -1 kwietnia 2016 roku w Dąbrowie Górniczej.

Komitet Rozwoju Zagłębia prowadzi działalność pożytku publicznego na rzecz ogółu społeczności, a więc posiada prawo do otrzymywania 1-proc. podatku dochodowego od osób fizycznych.

W związku z tym zwracamy się do Państwa o przeznaczenia 1 procent podatku  dochodowego na rzecz Stowarzyszenia.

Jak wiedzą Państwo doskonale jest to bardzo proste. Otóż w zeznaniu rocznym za rok 2015  (PIT – 37, poz. 132; PIT – 36, poz. 309; PIT – 36L, poz. 95) prosimy o zaznaczenie w konkretnej rubryce numer Komitetu Rozwoju Zagłębia w Krajowym Rejestrze Sadowym tj. 0000006832.

Środki pieniężne zgromadzone z 1% podatku przekazane będą w całości na uruchomienie naszego programowego projektu pod roboczą nazwą Instytut Zagłębiowski, czyli niezależnego think-tanka,  a więc ośrodka wspierającego możliwości rozwiązania problemów społecznych oraz   twórczo uczestniczącego w publicznej debacie.

Z góry dziękuję. Życząc Państwu pomyślności oraz satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym  w 2016 roku  pozostaję  z należnym szacunkiem.

Prezes Zarządu

Grzegorz Wacławik